LED veřejné osvětlení

Software pro inteligentní řízení průmyslového a veřejného osvětlení

Ve spolupráci s dodavatelem veřejného osvětlení až třídy ME1 jsme vyvinuli aplikaci na řízení a monitoring veřejného osvětlení. Projekt spadá do oblasti často medializovaného trendu, jako jsou Smart Cities a IoT (Internet of Things). Lampy jsou připojené do internetu pomocí brány a mezi sebou a s bránou komunikují pomocí bezdrátové technologie.

Software umožňuje definovat síť veřejného osvětlení, rozdělit si jednotlivé řízené oblasti a definovat lampy v mapovém podkladu. Takto definovanému systému veřejného osvětlení lze pak nastavit denní osvětlovací plány, které budou v pozdních nočních hodinách upravovat osvit tak, aby lampy nemusely spotřebovávat maximum energie a zároveň vyhovovaly platným normám ČSN./EN (lze stmívat až o 50%).

Software je navržen jako webová aplikace a máte tak možnost nahlížet a zapínat veřejné osvětlení ve výjimečných situacích i jinak, než podle definovaných plánů. Můžete si rovněž nastavit speciální plány, které budou vyhovovat specifickým kulturním akcím a podobně.

Software lze i zakázkově upravit pro připojení dalších zařízení a senzorů. Lze využít instalovanou konektivitu do internetu i pro další specifické aplikace, požadované zadavatelem.

Hlavní výhody:
– možnost ovládat jednotlivé LED světla i celé skupiny pomocí osvětlovacích plánů
– vyhodnocování průběhu svícení a spotřeby energie
– regulace osvětlení
– automatické hlášení závad a poškození, detailní log o provozu jednotlivého svítidla
– vizualizace umístění jednotlivých lamp v mapách
– zapínání a vypínání dle astronomického soumraku

Více ohledně osvětlovacích těles veřejného osvětlení naleznete na stránkách www.lightmaster.com.tr .